Kaptajnplan efterår 2018  motion herrer

Sæsonstart Tirsdag d. 31/7 2018 Kl. 18.00

 

Kaptajnplan efterår 2018  
Dag Dato Gruppe1 Gruppe2 Gruppe3  
           
Tirsdag 31-07-2018 Tommas Amstrup Fredrik Glerup  Klaus Kramer Nielsen  
Lørdag 04-08-2018 Claus Christensen Lars Toft Pedersen  Peter Nielsen  
Tirsdag 07-08-2018 Kim Ludvigsen John Søften Sørensen  Erik Glargaard  
Lørdag 11-08-2018 David Steengaard Møller David Hendeson  Jens Jørgensen  
Tirsdag 14-08-2018 Jan Lauridsen Kim Knudsen  Niels Malling Olsen  
Lørdag 18-08-2018 Knud Hansen Niels Ove Christensen  Klaus Kramer Nielsen  
Tirsdag 21-08-2018 Poul Askov Torben Holm Knudsen  Peter Nielsen  
Lørdag 25-08-2018 Nikolaj Rytter Jan Vestergaard  Erik Glargaard  
Tirsdag 28-08-2018 Tommas Amstrup Per Holler  Jens Jørgensen  
Lørdag 01-09-2018 Lars Søndergaard Jensen Kenneth Langkær  Niels Malling Olsen  
Tirsdag 04-09-2018 Mads Lund Fredrik Glerup  Klaus Kramer Nielsen  
Lørdag 08-09-2018 Cliff Hougaard Sørensen Ib Gertsen  Peter Nielsen  
Tirsdag 11-09-2018 Nikolaj Rytter John Søften Sørensen  Erik Glargaard  
Lørdag 15-09-2018 Niels Chr. Laustsen Peter Sørensen  Jens Jørgensen  
Tirsdag 18-09-2018 Per Holler Knud Hansen  Niels Malling Olsen  
Lørdag 22-09-2018 Poul Askov Niels Ove Christensen  Klaus Kramer Nielsen  
Tirsdag 25-09-2018 Christian Aidel Torben Holm Knudsen  Peter Nielsen  
Lørdag 29-09-2018 Cliff Hougaard Sørensen Kenneth Langkær
 Erik Glargaard  
Tirsdag 02-10-2018 Claus Christensen Niels Chr. Laustsen  Jens Jørgensen  
Lørdag 06-10-2018 David Steengaard Møller Nikolaj Rytter  Niels Malling Olsen  
Tirsdag 09-10-2018 David Hendeson Peter Sørensen  Klaus Kramer Nielsen  
Lørdag 13-10-2018 Per Holler Ib Gertsen  Peter Nielsen  
Tirsdag 16-10-2018  Kim Ludvigsen Jan Lauridsen  Erik Glargaard  
Lørdag 20-10-2018 Christian Aidel Lars Toft Pedersen  Jens Jørgensen  
Tirsdag 23-10-2018 Lars Søndergaard Jensen Jan Vestergaard  Niels Malling Olsen  
Lørdag 27-10-2018 Mads Lund Kim Knudsen  Klaus Kramer Nielsen  
           
   

 

 

Aktivitets- og løbskalender motionsafdeling 2018

 

Dag Dato Beskrivelse Ansvarlig
Søndag 29-04-2018 Cykelløb   - En forårsdag
i Gudenådalen.
Tilmelding   på
    klubmodul
Torsdag 10-05-2018 Danmarks højeste
Motionscykelløb
 Tilmelding   på
    klubmodul
   
   
 
       
       

 

 

Det er fast tirsdagsrute

 

 

 

 

April:
Gruppe 1 & 2 https://ridewithgps.com/routes/27131300 

Gruppe 3 https://connect.garmin.com/modern/course/17818540 

 

Maj:

Gruppe 1 https://ridewithgps.com/routes/7080523 

Gruppe 2 https://ridewithgps.com/routes/7043345 

Gruppe 3 https://ridewithgps.com/routes/19872301 

 

Juni:

 

Gruppe 1 & 2 https://connect.garmin.com/modern/course/8923456#.VPLXjBo85so.email 

Gruppe 3 https://ridewithgps.com/routes/21669283 

 

August:

Gruppe 1 https://connect.garmin.com/modern/course/11631435#.VtHwtGZCnvk.email  

Gruppe 2 https://connect.garmin.com/modern/course/11633694#.VtHwXrlh10M.email 

Gr3 https://ridewithgps.com/routes/7080564

 

September:
Gr1 https://connect.garmin.com/modern/course/13206886#.V7sSj0ZIU7o.email 
Gr2 https://connect.garmin.com/modern/course/13206967#.V7sSygbIKMA.email 
Gr3 https://connect.garmin.com/modern/course/13206845#.V7sS83lavEs.email 

 

 

Sponsor

Boyum-IT-logo
tn Bbyens vvs
nytsyn-logo
GoForm-logo
Fricykler-logo
SCITEQ_logo
tikioeb 
barndt1
tn alpha
 Jydsk Bil-Indretning
Marcello
Skantag_logo
Lindberg

Klank Efterskole

tn borkop-cykler

tn FrodeLaursen
tn cj-juletraer
 Pedersen -Nielsen
Primaer logo positiv 
bikebird_logo
tn Byens Massør
 Konditorbageren
Slagteren 
FavrskovPosten 
fair cykling

Hammel Cykle Klub